למה לגלוש?

למה לגלוש?

לגלישה מקום מיוחד בתרבות, זה ספורט ששונה מכל ענף אחר. הנה 9 סיבות מדוע כדאי לכם לתת צ'אנס ולהתחיל לגלוש:

  1. השחרור בגלישהבעולם הגלישה הים נקרא לעתים "המשווה הגדול".כלומר זה לא משנה מי אתה, כמה כסף יש לך או מה קרה לך בעבודה. כאשר אתה גולש אתה לומד להעריך משהו גדול ממך - אך יחד עם זאת אתה מחובר אליו. גלישה היא הזדמנות מעולה להשאיר את המטען שאתה נושא על החוף, ולהיטמע לחלוטין בתוך חווית שחרור לגוף ולנפש. 
  2. כושר -  גלישה היא ספורט מאתגר פיזית שתבנה אצלך ותעודד רמה מסוימת של כושר בכל שלב של תהליך הלמידה. בכל סשן תעבור אימון גופני שיחזק אותך. החתירה והקפיצה על הגלשן יגרמו לגולש לצאת מהמים לאחר שעבד על פלג הגוף העליון ושרירי הליבה, המתניים והתנועתיות, וגם על הסיבולת לב-ריאה שלו. בנוסף, הדאק-דייב (צלילת ברווז) והשהייה מתחת למים ישפרו את הנשימה של הגולש. ככל שתתמיד בגלישה, התשוקה להתקדם תשמש כמוטיבציה לשמור על כושר גופני גבוה יותר, ותגרום לך לקבל החלטות בריאות יותר לחייך וגופך. (לא סתם נוצרה התדמית של הגולש החטוב בתודעה של כולנו).
  3. ביטחון עצמי – יחד עם הכושר הגופני מגיע גם הביטחון העצמי בגופנו. יחד עם זאת, הביטחון שמגיע מגלישה אינו נובע מאגו חסר הצדקה. לימוד גלישה אינו קל, כמובן שאין דבר שקל ללמוד, אך כשלומדים גלישה צריך לפתח אומץ. לעתים חווית הגלישה כוללת בתוכה פחד וכאב פיזי. אתה לא יכול פשוט לעצור את הגלים כרצונך. כשלומדים לשחק כדורסל אין גל ענק שמגיע להעיף אותך למעלה או להחזיק אותך מתחת למים. לבנות סוג כזה של ביטחון זה אחד הכישורים הכי יפים שאפשר לקחת איתך מחוץ למים אל שאר התחומים בחייך. לדעת שהרגע רכבת על התנועה הטבעית והטהורה של המים תחתיך מחזקת את חווית ההישג שבללמוד לגלוש מעבר לביטחון שנובע מרכישת כישורים בחיים.
  4. תרבות – לגלישה יש תרבות היסטורית ועכשיוית מגוונת ועשירה. עם שורשים כספורט מסורתי של בני אצולה מהוואי, והיסטוריה פחות ידועה של דייגים פרואנים, הגלישה פרחה לקהילה גלובלית עם מספר רב של תת-תרבויות. מקומות כה רבים עם סגנונות גלישה שונים, גלשנים שונים, גלים שונים וגישה שונה. אפילו במקומות בהם לא היית מצפה כמו גלישת נהרות עירונית במינכן, גלישה באמזונס או אפילו גלישת אגמים בקנדה, ניתן למצוא כמות בלתי נגמרת של קהילות מעניינות מלאות בגולשים עם אופי ייחודי ומיוחד.
  5. טיולים – בשביל חלק זה נחשב למותרות, בעבור אחרים זו הדרך האולטימטיבית לתפוס גלים. גלישה מזרזת לעתים קרובות את הטיול הבא שלך. אין גלים ליד הבית? זה הזמן למצוא גל! גלישה היא תירוץ נהדר לברוח לגן-עדן טרופי כמו קוסטה ריקה, הוואי או סרי לנקה. תתחיל לגלוש ואולי תזכה בטעות לראות את העולם על הדרך.
  6. כבוד לטבע – לגלישה אין מגרש, משטח החלקה או תחום מוגדר. גלישה מתרחשת בחופים, אוקיינוסים, אגמים, נהרות (וכן, גם בבריכות גלים מלאכותיות). גלישה מעוררת מחדש את תחושת הכבוד לסביבה, ואפילו מצריכה מודעות של האדם לסובב אותו. גלישה מאפשרת לאדם לראות את עולם הטבע מזווית חדשה שלא הכיר קודם. אמנם חלק מהאנשים תופסים גלישה כדרך לצלוח או לכבוש גלי ענק, רוב הגולשים רואים את הגלישה כשותפות חדשה עם הסביבה. דרך חדשה מבחינתם להתחבר פיזית, מנטלית (ואפילו רוחנית) עם הטבע. יכול להיות שלא תרגיש חיבור שכזה לאחר סשן הגלישה הראשון שלך, אבל לאחר מספיק זמן של בהייה אל האופק, לחוש בכיוון הרוח משתנה, וניווט בין החופים השונים בוודאות יוביל לתחושה של חיבור עמוק ובריא יותר.
  7. חברות – ללמוד לעשות משהו יחד עם אחרים בונה חוויה משותפת של הישג, במיוחד כאשר לומדים לגלוש. העידוד והשמחה שבהצלחת האחר והקרבה שנוצרת בשל כך היא מדהימה. ובא נודה על האמת, בגלישה אנחנו תמיד לומדים. חלק מלהיות גולש, זה להיות חלק מקהילה, ברמה מקומית וגלובלית, וזה עוד דבר נחמד לחלוק עם אחרים. לנסוע לטיולים לחופים שונים יחד, לחפש גלים ב-5 לפנות בוקר, סשנים עם שקיעות מושלמות ועד לגלישה בחורף הקפוא, אין פלא שלגולשים מכל העולם יש מנטליות שבטית מאוחדת.
  8. בדידות – רגע. לא אמרתי שחברות זו סיבה מצוינת לגלוש? נכון, אבל זו גם סיבה מצוינת למצוא זמן שלך עם עצמך. גלישה במהות שלה אינה ספורט קבוצתי או תחרותיות מול אחרים. היא נוגעת במשהו עמוק יותר. היא יכולה להיות אפילו מדיטטיבית. גלישה יכולה להיות זמן אותו אתה מקדיש לעצמך ונודד במחשבות שלך לאן שתבחר ללא שום הסחות דעת חיצוניות וללא לחצים.
  9. כיף – בשורה התחתונה, גלישה היא פשוט חוויה כיפית בטירוף. גלישה מרגישה טוב בכל עצם בגוף. ממש טוב!!!

אז למה אתה מחכה? די עם התירוצים והלאה לגלים.